Alo Şikayet en çok başvurulan faktör olmuştur

Alo Şikayet en çok başvurulan faktör olmuştur

Ekonominin ve teknolojinin gelişmesi sonucunda tüketim ve alınan hizmetler eskiye göre büyük bir şekilde artış sağlamıştır. Tabi ki bu artış sebebi ile alınmakta olan (Bireylerin yaralanabileceği birçok hizmetin) olumsuz sonuç vermesi dâhilinde kuruluşlar bu sorunların çözülebilmesi ve bireylere yardımcı olmak için Alo Şikâyet ihbar hatları kurmuşlardır. Bu sayede yapılan şikayetlere kısa süre içinde geri dönüş yapılmış, sorun çözülerek tüketici tekrar bilgilendirilmiştir. Bu ihbar ve şikayet hatlarının kurulması ile sorunların çoğu çözüme kavuşturulmuş ve resmi olarak hiçbir şekilde başvuru yapmaya gerek kalmamıştır.

İnternet üzerindeki şikayet sitelerine de yoğun şekilde talep olmakta ve bu yoğunluk resmi olarak başvuru presedürünün uzun zaman alması ve meşakkatli olması dolayısıyladır. Eğer siz de kolay ve zahmetsizce şikayet başvurusu yapmak ve şikayetlerinize anında ve online olarak geri dönüş almak istiyorsanız sizler de şikayet sitemiz aracılığıyla başvurunuzu yapabilir ve sorununuzu bizlere iletebilirsiniz.

Başvurunuzun gerçekleşmesinin ardından yapılacak değerlendirme sonucu şikayetiniz ilgili birim ve firmaya aktarılacak, çözüm süreci takip edilecektir. Çözüm sürecinde gerekirse firmayla irtibatta ısrarcı olunacak ve çözüm alınana kadar kendilerine bilgilendirmeler devam edecektir. Sonuç olarak sizlerin şikayetinin çözülmesi için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyor ve sosyal sorumluluk gereği görevimizi yapıyor olacağız.

Alo şikayet sitemizde paylaşmayı arzu ettiğiniz tüm sorunlarınızı paylaşabilir, diğer tüketicilerin de sorunlarınıza ortak olmasını ve yorum yapmasını sağlayabilir ve tavsiyeler alabilirsiniz. Her tüketici sosyal görev gereği de bir diğer tüketicinin şikayetine yorum yaparak bundan sonraki seferlerde yaşanması muhtemel sorunları şimdiden çözecektir.

*Şikayet başvurusu yapılırken; sizlerden istenen Adınızı, Soyadınızı, iletişim bilgilerinizi mutlaka eksiksiz ve doğru olarak yazın,

*Şikâyetiniz içerisinde her ne olursa olsun kesinlikle reklam bağlantısı koymayınız

*Hakaret içeren kelimeler kullanmamaya özen gösteriniz

*Türkçe imla kurallarına uyarak başvurunuzu yapınız

Günümüzde En Çok Şikâyet Alan Kurum Veya Kuruluşlar Nelerdir?

Ülkemizde 2013 ün başlarında yapılmış olan internet aramaları sonucunda en çok şikâyet alan kurumları ele alacak olursak şu şekilde sıralanmaktadır.

 • Kamu Hizmetleri
 • Elektronik Malzemeler
 • Emlak Ve İnşaat
 • Kişisel Bakım Ürünleri
 • İnternet
 • Etkinlik Organizasyonlar
 • Bankacılık Hizmetleri
 • Beyaz Eşya Ve Mobilya Ürünleri
 • Eğitim
 • Gıda Ürünleri
 • Kişisel Bakım Ve Kozmetik Ürünleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>